Jak to bylo od začátku:

Pohnutá historie souboru sahá až hluboko do naivních časů dětského snění o slavné rockové kapele. Zakládající členové totiž strávili mládí úspěšným předstíráním muzikantské kariéry a uměleckého životního stylu. Tato obsese vyvrcholila v roce 1997 faktickým založením kapely, která si tehdejším názvem Betonovej Pes vetkla do štítu sklon k hudebnímu komediantství spojený s urputným světonázorem slavné prózy Thomase Berndharda.

Zásadním zdrojem hudební inspirace se pak stali zakladatelé undergroundového kakofonnímu rocku anglická kapela Dead Vegetable a kalifornské seskupení Subterranean. Aniž by hudebníci čekali, až se alespoň trochu naučí hrát na své nástroje, začali čas od času vystupovat na pódiích brněnských klubů a v této drzé činnosti pokračují dodnes.

Jak šel čas, vystřídala se v kapele řada muzikantů různých hráčských úrovní, vyměnila se podstatná část repertoáru a postupně docházelo i k jakémusi hudebnímu vyzrávání, které se odrazilo mimo jiné i ve změně názvu na Betonovej Bez. Kapela dál pokračovala v houževnatém potloukání se po nejrůznějších pódiích a posléze se ustálilo i nástrojové obsazení. Tomu dnes dominuje dvojice saxofonů, podpořená brnkáním na basu, kytaru a rachitickou hrou na bicí.

Výsledný zvuk, doplněný zádumčivým zpěvem, muzikanti nazývají kakofonním undergroundem, pravdou však je, že spíše připomíná rachotící, občas se zadrhávající míchačku na maltu či beton. Dosažená úroveň sporadické popularity členy kapely sice uspokojuje, ambiciózní iluze že jednou "prorazí" se však nevzdávají